reference

REáLNÉ PŘÍBĚHY

Podívejte se na proměny Filipa a Jany

ŠLO TO SKORO SAMO, BEZ DIETY

Filip S., 3měsíční proměna, shodil 11 kilo

Filip říká: Vždycky jsem jedl normálně a často jsem si rád pochutnal na sladkém. I když mám fyzicky náročnou práci, postupně jsem nabíral kila navíc.  Zkoušel jsem různé diety a přípravky na hubnutí, ale i když jsem něco zhubl, nikdy to dlouho nevydrželo a zase jsem přibral. Když už mi přebytečná kila začala vadit i v práci a taky jsem chtěl vypadat líp, obrátil jsem se na Mirka.

Od první schůzky s koučem mi změna připadala jednoduchá. Dostal jsem jasné instrukce, které potraviny jíst a kterým se vyhýbat. Dostal jsem i pár receptů na zdravější verze jídel, která jsem měl rád. Když jsem nevěděl co si dát, dal jsem si dva krajíčky zdravějšího chleba bez obilí a bylo po hladu. Sladké svačinky jsem vyměnil za oříšky. Vůbec jsem se necítil jídlem nějak omezovaný. Naopak bylo super, že jsem mohl jíst, kdykoli jsem měl hlad a dát si na co jsem měl zrovna chuť. 

Někteří lidé v mém okolí byli překvapeni když zjistili, že jsem změnil stravování. Mně ale nedělalo problém poprosit je, aby respektovali moje rozhodnutí. Kromě jídla jsme upravili taky pohyb. V práci ho mám dost, ale chtěl jsem i víc jezdit na kole. Uvědomil jsem si, jak je pro tělo důležitý odpočinek a relaxace.

Líbila se mi forma koučování po Skypu. Bylo to pohodlné a ušetřilo mi to spoustu času. Koučovací schůzky mi připadaly jako příjemné povídání. Věděl jsem, že se můžu Mirkovi svěřit, kdykoliv jsem měl s něčím problém, něco mi nešlo nebo jsem potřeboval poradit. 

Díky kilům dolů mám dnes lepší sebevědomí, líp se cítím v práci, přes den mám víc energie a v noci se líp vyspím. A chutě na sladké mě úplně přešly. Pořád mám pár kilo navíc, ale vím, že když budu pokračovat jako doteď, zbavím se i těch.

ZDRAVÍ A VÁHA KONEČNĚ POD KONTROLOU

Jana Černohorská, 3 měsíční proměna, snížila glykémii a shodila 6 kilo

Druhé pololetí loňského roku bylo pro mě zlomové. Již dva roky se léčím na diabetes melitus typu 2, náhle i přes dodržování všech doporučení lékařky došlo ke zhoršení - nejprve hodnoty cholesterolu, po nasazení statinů i glykémie. Úplně mě to vykolejilo a uvědomila jsem si, že moje maminka byla tou nejvzornější pacientkou na světě, a přesto skončila na píchání inzulinu a zemřela na komplikaci k cukrovce. Rozhodla jsem se proto, že vezmu své zdraví do svých rukou. Objednala jsem se na kliniku čínské medicíny, kde se na mou osobu poprvé podívali komplexně. Jedna ze změn, která mi byla doporučena, byla změna stravy. Vybrala jsem si PRIMAL, už delší dobu jsem Mirkovy stránky pročítala, tak jsem se rozhodla. Má motivace byla opravdu velká, tak jsem se rozhodla pro tříměsíční koučování, abych měla na své cestě průvodce, který ví nejenom co, ale také proč, to bylo pro mě také důležité.

Příjemně mě překvapilo, že nemusím nikam jezdit, že v teple obýváku vše probereme.

Koučování se skládalo z části vzdělávací (Mirek měl připravenou spoustu materiálů - nejen ke stravování, ale také k půstu, pohybu a vlastně obecně k životnímu stylu) a části praktické - vždy jsme mluvili o tom, co potřebuji vědět, co a proč se mi nedařilo, navíc do programu zařadil i některé záležitosti kolem cukrovky a vůbec celý program tomu přizpůsobil. Pod Mirkovým vedením jsem si vyzkoušela i půsty, sprinty, prostě spoustu věcí, které jsem do té doby nedělala. Získala jsem i spoustu doporučení, odkazů atd. Na schůzky s Mirkem jsem se vždy těšila, bylo to velmi příjemné, velmi brzy jsme přirozeně přešli na tykání a stali se z nás přátelé. Jeho zodpovědný a přitom přátelský přístup rozhodně velmi přispěl k mému bezbolestnému přechodu na jiný životní styl. Navíc on sám je příkladem toho, že to opravdu funguje.

A jaké byly výstupy? Na prvním místě jsem měla jako cíl srovnat hodnoty glykémie, to se mi jednoznačně podařilo. Glykémie klesala (a ještě klesá) postupně, dostala jsem se na hodnoty remise (tedy jako bych cukrovku neměla), pokud na těchto hodnotách vydržím celý rok, o čemž nepochybuji. Druhý cíl byla hodnota triglyceridů, zde bohužel zatím nemám údaj, protože na kontrolu teprve půjdu. Na třetím místě teprve byla váha, můj pokrok můžete posoudit na fotografiích, zhubla jsem 6 kg a dostala jsem se z nadváhy na normální hodnotu BMI. Vlastním váhu TANITA, která mi vždy podrobně rozebere celé tělo, ta mi ukázala pokles % tuku z 41.5 % na 35.7 %, přibyl mi 1 kg svalů, viscerální tuk mi klesl z 10 na 8 a metabolický věk z 69 na 53. Navíc váha klesala téměř s železnou pravidelností 0.5 kg za týden, což je ideální. Mám více energie, nemám chutě (zejména na sladké), nepřejídám se. Poprvé v životě jsem se stala nezávislou na jídle - jím většinou 3x denně, ale když jedno jídlo vynechám, nic se neděje, vlastně na to vůbec nemyslím. Mám více energie, lépe spím. Myslím, že jsou to výsledky více než přesvědčivé. Tři měsíce jsou dost dlouhá doba na to, aby si člověk vytvořil návyk, podařilo se to i u manžela, který je také diabetik a se současným stravováním je moc spokojený. 

Jsem přesvědčená o tom, že tato cesta je správná a že u ní zůstanu. Neexistuje jeden model pro všechny lidi, proto je také dobré mít kouče, který zná fungování lidského těla a dokáže některé jevy vysvětlit, nebo vám poradí nějakou změnu, přizpůsobení aj. Vím, že Mirek takovým koučem opravdu je a že můj příběh stejně bude sledovat i dál, když už koučování skončilo. Jsem ráda, že jsem peníze do kurzu investovala, byla to investice výborná a navíc - vzhledem k investované částce jsem se pak chovala mnohem zodpovědněji   Přeji všem hodně úspěchů!!!

CO ŘÍKAJÍ KLIENTI

Přečtěte si, jaké zkušenosti mají s Primal životním stylem moji klienti

Od spolupráce s Mirkem jsem čekal, že shodím přebytečná kila, naučím se zdravěji jíst a vydržím u toho. Moc jsem si nedovedl představit, jak to koučování vlastně bude fungovat. Ukázalo se, že nebylo čeho se bát. Naše online hovory mi od začátku připadaly jako takové příjemné povídání. Na online formě bylo super, že jsem nemusel nikam jezdit, mohl jsem se připojit z domu a ušetřit spoustu času. Za 3 měsíce jsem bez nějakého velkého cvičení zhubnul o 11 kilo, mám víc energie, líp spím a celkově se cítím líp. Pořád mám na čem pracovat, ale už vím, jaké jídlo a pohyb mi s tím pomůžou a věřím, že to zvládnu. Mirka bych doporučil každému, kdo chce zlepšit svoje zdraví, energii a váhu hlavně pomocí jídla.
FilipS_ref
Filip S.
Rozhodla jsem změnit způsob stravování, a protože jsem to myslela vážně, vybrala jsem si tříměsíční koučování. Kromě potřeby shodit pár kilo mou prioritou bylo srovnat hladiny krevního cukru (mám diabetes typu 2) a hodnoty triglyceridů. Mirek byl mým průvodcem v začátcích, trpělivý, poctivý, každý můj dotaz zodpověděl, pochopil, že moje cesta bude vzhledem k cukrovce trochu jiná a celý program tomu přizpůsobil. Přejít na jiný styl stravy není jednoduché. Musíte se naučit jinak nakupovat, vařit, zkoušet, co vám vyhovuje. Je skvělé mít na této cestě člověka, který má znalosti, jak co působí, ví, jak naše tělo funguje a v případě nejasností dokáže nasměrovat tím správným směrem. Za 3 měsíce jsem shodila 6 kilo (dostala jsem se na hodnotu normální váhy), hladina cukru podstatně klesla, s triglyceridy ještě nevím, za měsíc půjdu na kontrolu. Poprvé v životě jsem se stala nezávislou na jídle, mám dostatek energie, zmizelo přejídání, chutě na sladké a lépe spím. Pokud se chcete vydat PRIMAL cestou, doporučuji to udělat s koučem. Nebudete totiž trpět pocity, že se v tom "plácáte". Mirek vám dá jistotu, že to, co děláte, děláte správně.
Jana Černohorská
Tak já přidám svoje postřehy z výzvy: (1) Určitě chci pokračovat. (2) 2kg dole😀. (3) Nemám hlad klidně 6-8 hodin. (4) Tři týdny neznám pocit vlčího hladu. (5) Splasklo mi břicho😀. (6) Necítím se nafouklá. (7) Datle s máslem tak to je mňaaaam (nikdy jsem datle před tím nejedla). (8) Chleby z receptů jsou super. (9) Nemám chutě na sladké. (10) Stačí mi menší porce. A asi bych další našla. A to jsem nezvládla cvičení jen jídlo. A je to poprvé co jsem něco zvládla 3 týdny👍.
BarboraP
Barbora P.
Chtěla jsem se dostat se do formy a shodit nějaké to kilo. Největším očekáváním však pro mě je, zda se nám podaří opět zapadnout. S Oliverem nebyl vůbec žádný problém, a přikládám značnou část tomu, že jsem byla po 3týdenní primal výzvě. Chtěla jsem hodnoty těla stabilizovat a ozdravit. Takže uvidíme 🙂 Ze začátku to bylo těžké, ostatně jako každé začátky. Měla jsem berličku v podobě ovoce. Postupně už ani ovoce nepotřebuji, naučila jsem se vařit. Ono, když se to vlastně všechno tak nějak namíchá, je to vždycky dobré. Postupem času jsem se dostala k přerušovaným půstům (jím pouze 1x denně), začala jsem cvičit, i když tak nějak "po svojemu" a cítím se velice dobře. Oblečení obléknu to, co jsem chtěla, a to je pro mě hlavní 🙂 Skupinové koučování doporučuji každému, kdo má rád dobré jídlo a nechce se mu běhat. Každému, kdo by chtěl své tělo vnitřně ozdravit a dostat veškeré důležité hodnoty do rovnováhy 🙂
Eva Grenová
Do dvouměsíčního skupinového koučinku jsem šla zároveň se svou sestrou. Na začátku jsem byla skeptická, jelikož nejsem typ co drží diety a má silnou vůli. Po prvním týdnu na Primal stravě jsem byla mile překvapena, že vše hravě zvládám a kila jdou dolů. Vše šlo snadno, žádné omezování, žádné chutě na sladké. Velký přinos a motivace byla i ve formě společného chatu, kdy jsme se všichni inspirovali a Mirek byl vždy ochoten poradit a navést. Přínos pro mě byl nejen úbytek váhy, ale hlavně změna životního stylu, která mi velmi vyhovuje. Koučink s Mirkem bych doporučila každému, kdo chce něco zhubnout, dát se do kondice a přitom o sobě ví, že nemá silnou vůli. Díky Mirkovi najdete příjemnou cestu jak se zas líbit sám sobě.
Kristy V.
Dlouho jsem bojovala s tím, že potřebuji impuls k tomu, abych něco udělala s váhou a pořád jsem to odkládala, v COVID době navíc home office méně pohybu a více práce, takže váha šla spíš nahoru. Tohle mi přišlo jako dobrý první krok. Realita předčila mé očekávání, setkání byla výrazně komplexnější – netýkala se jen jídla, ale rovněž spánku, stresu, pohybu a celkového vývoje Primal stylu. Zaujalo mě, že nejde jen o dietu, ale o celkový přístup k životu a životnímu stylu, což je dlouhodobá záležitost, kterou si můžu udržet a nemusím se bát jojo efektu. V průběhu programu jsem neměla pocit hladu nebo chutě, které jsou typické u diet. Přechod na Primal styl byl naprosto hladký bez těchto side efektů 😊 Vše bylo přirozené a postupně takto začala jíst celá rodina, takže se dostavil i dobrý pocit, že dělám něco i pro ně 😊. Bylo velmi motivační řešit to ve skupině (online setkání 1x týdně), vzájemně jsme se hecovali, motivovali a sdíleli svoje úspěchy/neúspěchy. Výborné bylo, že jsme si vytvořili WhatsApp skupinu, kde jsme začali sdílet i různé recepty pro inspiraci. Rozhodně doporučuji všem, kteří bojují s dietami a chutí změnit své stravovací návyky a celkový životní styl.
G.P.