Co říkají klienti

ŠLO TO SKORO SAMO, BEZ DIETY

Filip S., 3měsíční proměna, shodil 11 kilo

Filip říká: Vždycky jsem jedl normálně a často jsem si rád pochutnal na sladkém. I když mám fyzicky náročnou práci, postupně jsem nabíral kila navíc.  Zkoušel jsem různé diety a přípravky na hubnutí, ale i když jsem něco zhubl, nikdy to dlouho nevydrželo a zase jsem přibral. Když už mi přebytečná kila začala vadit i v práci a taky jsem chtěl vypadat líp, obrátil jsem se na Mirka.

Od první schůzky s koučem mi změna připadala jednoduchá. Dostal jsem jasné instrukce, které potraviny jíst a kterým se vyhýbat. Dostal jsem i pár receptů na zdravější verze jídel, která jsem měl rád. Když jsem nevěděl co si dát, dal jsem si dva krajíčky zdravějšího chleba bez obilí a bylo po hladu. Sladké svačinky jsem vyměnil za oříšky. Vůbec jsem se necítil jídlem nějak omezovaný. Naopak bylo super, že jsem mohl jíst, kdykoli jsem měl hlad a dát si na co jsem měl zrovna chuť. 

Někteří lidé v mém okolí byli překvapeni když zjistili, že jsem změnil stravování. Mně ale nedělalo problém poprosit je, aby respektovali moje rozhodnutí.

Kromě jídla jsme upravili taky pohyb. V práci ho mám dost, ale chtěl jsem i víc jezdit na kole. Uvědomil jsem si, jak je pro tělo důležitý odpočinek a relaxace.

Líbila se mi forma koučování po Skypu. Bylo to pohodlné a ušetřilo mi to spoustu času. Koučovací schůzky mi připadaly jako příjemné povídání. Věděl jsem, že se můžu Mirkovi svěřit, kdykoliv jsem měl s něčím problém, něco mi nešlo nebo jsem potřeboval poradit. 

Díky kilům dolů mám dnes lepší sebevědomí, líp se cítím v práci, přes den mám víc energie a v noci se líp vyspím. A chutě na sladké mě úplně přešly. Pořád mám pár kilo navíc, ale vím, že když budu pokračovat jako doteď, zbavím se i těch.

ZDRAVÍ A VÁHA KONEČNĚ POD KONTROLOU

Jana Černohorská, 3 měsíční proměna, snížila glykémii a shodila 6 kilo

Druhé pololetí loňského roku bylo pro mě zlomové. Již dva roky se léčím na diabetes melitus typu 2, náhle i přes dodržování všech doporučení lékařky došlo ke zhoršení - nejprve hodnoty cholesterolu, po nasazení statinů i glykémie. Úplně mě to vykolejilo a uvědomila jsem si, že moje maminka byla tou nejvzornější pacientkou na světě, a přesto skončila na píchání inzulinu a zemřela na komplikaci k cukrovce. Rozhodla jsem se proto, že vezmu své zdraví do svých rukou. Objednala jsem se na kliniku čínské medicíny, kde se na mou osobu poprvé podívali komplexně. Jedna ze změn, která mi byla doporučena, byla změna stravy. Vybrala jsem si PRIMAL, už delší dobu jsem Mirkovy stránky pročítala, tak jsem se rozhodla. Má motivace byla opravdu velká, tak jsem se rozhodla pro tříměsíční koučování, abych měla na své cestě průvodce, který ví nejenom co, ale také proč, to bylo pro mě také důležité.

Příjemně mě překvapilo, že nemusím nikam jezdit, že v teple obýváku vše probereme. Koučování se skládalo z části vzdělávací (Mirek měl připravenou spoustu materiálů - nejen ke stravování, ale také k půstu, pohybu a vlastně obecně k životnímu stylu) a části praktické - vždy jsme mluvili o tom, co potřebuji vědět, co a proč se mi nedařilo, navíc do programu zařadil i některé záležitosti kolem cukrovky a vůbec celý program tomu přizpůsobil. Pod Mirkovým vedením jsem si vyzkoušela i půsty, sprinty, prostě spoustu věcí, které jsem do té doby nedělala. Získala jsem i spoustu doporučení, odkazů atd. Na schůzky s Mirkem jsem se vždy těšila, bylo to velmi příjemné, velmi brzy jsme přirozeně přešli na tykání a stali se z nás přátelé. Jeho zodpovědný a přitom přátelský přístup rozhodně velmi přispěl k mému bezbolestnému přechodu na jiný životní styl. Navíc on sám je příkladem toho, že to opravdu funguje.

A jaké byly výstupy? Na prvním místě jsem měla jako cíl srovnat hodnoty glykémie, to se mi jednoznačně podařilo. Glykémie klesala (a ještě klesá) postupně, dostala jsem se na hodnoty remise (tedy jako bych cukrovku neměla), pokud na těchto hodnotách vydržím celý rok, o čemž nepochybuji. Druhý cíl byla hodnota triglyceridů, zde bohužel zatím nemám údaj, protože na kontrolu teprve půjdu. Na třetím místě teprve byla váha, můj pokrok můžete posoudit na fotografiích, zhubla jsem 6 kg a dostala jsem se z nadváhy na normální hodnotu BMI. Vlastním váhu TANITA, která mi vždy podrobně rozebere celé tělo, ta mi ukázala pokles % tuku z 41.5 % na 35.7 %, přibyl mi 1 kg svalů, viscerální tuk mi klesl z 10 na 8 a metabolický věk z 69 na 53. Navíc váha klesala téměř s železnou pravidelností 0.5 kg za týden, což je ideální. Mám více energie, nemám chutě (zejména na sladké), nepřejídám se. Poprvé v životě jsem se stala nezávislou na jídle - jím většinou 3x denně, ale když jedno jídlo vynechám, nic se neděje, vlastně na to vůbec nemyslím. Mám více energie, lépe spím. Myslím, že jsou to výsledky více než přesvědčivé. Tři měsíce jsou dost dlouhá doba na to, aby si člověk vytvořil návyk, podařilo se to i u manžela, který je také diabetik a se současným stravováním je moc spokojený. 

Jsem přesvědčená o tom, že tato cesta je správná a že u ní zůstanu. Neexistuje jeden model pro všechny lidi, proto je také dobré mít kouče, který zná fungování lidského těla a dokáže některé jevy vysvětlit, nebo vám poradí nějakou změnu, přizpůsobení aj. Vím, že Mirek takovým koučem opravdu je a že můj příběh stejně bude sledovat i dál, když už koučování skončilo. Jsem ráda, že jsem peníze do kurzu investovala, byla to investice výborná a navíc - vzhledem k investované částce jsem se pak chovala mnohem zodpovědněji   Přeji všem hodně úspěchů!!!