Chcete se podílet na blogu? Napište mi.

Několik příběhů ze života

Protozže jeden obrázek často vydá za tisíc slov, ukážu vám několik příběhů lidí, kterým primal životní styl změnil život. Mark na této stránce každý pátek zveřejní jeden nový příběh z těch, které mu posílají návštěvníci jeho blogu www.marksdailyapple.com (MDA).

Příběhy jsou rozděleny do 12 kategorií: autoimunitní onemocnění, deprese a psychické zdraví, diabetes, GERD a pálení žáhy, hubnutí, kožní problémy, nabírání svalů, plodnost a těhotenství, poruchy štítné žlázy, rozvoj kariéry, srdeční choroby, zažívání.

Od roku 2009 už stránka nasbírala kolem 420 příběhů, takže jestli vás některá z těchto kategorií zajímá, doporučuji si příběhy projít.

A jestli si říkáte, že na změnu životního stylu jste už moc staří, máte moc vysokou váhu nebo že to nejde z jakéhokoli jiného důvodu, projděte si několik příběhů a zjistíte, že při troše snahy si kvalitu života může zlepšit opravdu kdokoli a v jakémkoli věku.

Pojďme se bez dalších řečí podívat na několik konkrétních příběhů.

Poznámka: Pokud neumíte anglicky, a přesto byste si chtěli přečíst celé příběhy, můžete zkusit strojový Google překladač na adrese https://translate.google.com. Do levého políčka vložte adresu stránky s příběhem a stiskněte tlačítko Přeložit. Výsledek není ideální, ale snad z něj pochopíte podstatu článku (kromě prvního příběhu, kdy autor píše tak specifickým způsobem, že si s tím strojový překladač neporadí).

Nepřekonatelný Dave

Dave ve svých 53 letech během 16 měsíců dokázal shodit 45 kilogramů.

Celý příběh najdete TADY.

Dave sám napsal:

MILÝ MARKU A VŠICHNI PRIMAL LIDÉ,
NEJSEM DOBRÝ ŘEČNÍK A MYSLÍM, ŽE JEDEN OBRÁZEK VYDÁ ZA 1000 SLOV.
8 ÚNORA MI BUDE 54 LET.
KDYŽ MLUVÍME O PRIMAL, PRO MĚ TO ZNAMENÁ ZBUHNUTÍ ZE 136…NA 91 KILO…PŘESNĚ DNES 19. LEDNA…A UŽ NEMÁM MOC CO SHAZOVAT…Z VELIKOSTI 44 NA VELIKOST 34.
PAMATUJI SI….ŽE TUHLE VELIKOST JSEM MĚL, KDYŽ MI BYLO 18 LET….A MYSLÍM, ŽE DNES JSEM SILNĚJŠÍ NEŽ TEHDY!
DÍKY ZA OSVÍCENÍ!
DAVE PARSONS

Sladkých 60: v lepší kondici než kdykoliv předtím!

Cindy v 60 letech primal životní styl pomohl zbavit se zažívacích problémů, odpolední otupělosti a artritidy (a taky pár kil).

Celý příběh najdete ZDE.

Cindy píše:

Uběhlo 13 měsíců a já mám váhu, kterou jsem neměla od svých 20! Jsem spokojená se svými svaly a cizí lidé na ulici mi skládají komplimenty. Ve svých 60 letech jsem v lepší kondici než kdykoliv dřív! Inspirovala jsem několik kolegů a ráda jim poradím, kdykoli se mě zeptají na tento životní styl. Nikdy se nevrátím k životu, který jsem vedla prvních 58 let života.

Díky nekonvenčnímu myšlení jsem o 45 kilo lehčí a bez léků

Mark se zbavil léků na GERD, předešel užívání léků na cukrovku a shodil 45 kilogramů.

Celý příběh najdete TADY.

Mark napsal:

Mé deprese zmizely. Stejně tak léky. Každým dnem se cítím silnější. Několikrát týdně cvičím s kettlebellem nebo s činkami, pokaždé míň než dvacet minut. Taky si užívám každodenní pomalé procházky nebo projížďky na kole, když dovolí počasí. … Život je skvělý, cítím, že tu pro svou manželku a rodinu budu ještě dlouho, moc si to užívám a cítím, že ti, Marku, dlužím velké díky za Primal Blueprint.

Poprvé v životě se cítím zdravá a šťastná

Dianě ve 22 letech našli dva nádory v hlavě. Po chemoterapii a radioterapii se u ní rozvinula porucha krve, která způsobuje že tělo ničí krevní destičky. Není divu, že na tři týdny skončila s těžkými depresemi v psychiatrické léčebně. Nakonec ji ještě diagnostikovali roztroušenou sklerózu.

Celý příběh najdete ZDE.

Diana píše:

Po tom, co jsem přešla na čistší stravu, jsem konečně viděla pokrok v boji se svou nemocí. Nádory se zázračně zmenšily, deprese odešla, měla jsem víc energie a budoucnost začala vypadat trošku růžověji.

Od té doby, co jsem před 15 měsíci přešla na primal, se těším z nejlepšího zdraví za posledních spoutu let: projevy roztroušené sklerózy jsou minimální, i přes vážné popálení kůže na hlavě během ozařování mi konečně zase začaly růst vlasy, každé ráno vyskočím z postele a těším se na nový den, opravdu nikdy se mi nestane, že bych se podívala do zrcadla a necítila se šťastná. Jsou věci, které bych chtěla zlepšit, ale to přijde s tréninkem.

Je to něco málo přes dva roky, co jsem se rozhodla pro změnu, a od té doby jsem zhubla skoro polovinu své váhy, zmenšila oblečení o 8 čísel, opravdu poctivě cvičím, zvedám těžké věci (kdo by řekl, že zvedání těžkých věcí z holky neudělá kluka!), jím vynikající opravdové jídlo a mám tolik energie!

Poprvé v životě se cítím zdravá a šťastná. Život je skvělý a za všechny pozitivní věci, které teď zažívám, vděčím změně životního stylu.

Z tlustého a nemocného ke zdravému a v kondici: jak Crohnova choroba už neničí můj život!

Garymu změna jídelníčku a cvičení pomohly zbavit se symptomů Crohnovy choroby (neustálé průjmy), jícnového refluxu, bolestí kloubů a mohl přestat užívat veškeré léky.

Celý příběh najdete TADY.

Gary píše:

Brzy to budou dva roky, co jsem bez léků. Myslím úplně bez léků. Za tu dobu jsem si nevzal ani acylpyrin.

Nedávno mi bylo 50 a dnes jsem v lepší kondici, silnější, zdravější a cítím se líp, než když mi bylo 25. V pase mám o 30 cm míň a nosím velikost, kterou jsem měl, když mi bylo 19.

Energie mám na rozdávání a spím jako nemluvně.

Pár lidí mě nedávno upozornilo, že na fotkách z doby, kdy jsem byl nemocný (nerad jsem své tlusté já nechával fotit, takže jich moc není…), jsem se vždycky tvářil smutně.

Teď se pořád usmívám. Ani mě to nepřekvapuje.

A pointa tohoto příběhu?

Nevěřte všem. Někteří vykřikují hodně nahlas, a přitom ani pořádně nevědí, o čem mluví. Bádejte, bádejte, bádejte. Věřte v sebe. Žijte jako Grok, jak jen to jde.

A nesmiřte se s tím, že bolesti a různá omezení jsou přirozená součást stárnutí. Nejsou. Měli bychom být v kondici a cítit se dobře, dokud nezemřeme. Jídlo je lék, lék je jídlo.

Já plánuji zemřít zdravý.

V 87 letech se poprvé v životě cítím být krásná, uvnitř i navenek

Faye diagnostikovali cukrovku typu 2 v 63 letech. I když zkusila všechny možné diety, nikdy se jí nepodařilo shodit přebytečná kila a kvůli cukrovce se u ní rozvinulo srdeční onemocnění. Po změně životního stylu se zbavila několika léků a cítí se báječně.

Celý příběh najdete ZDE.

Faye napsala:

Každý týden jsem si všímala, jak jednoduše hubnu. Nikdy mi přitom nic nescházelo a zjistila jsem, že nejsem hladová. Po roce na Primal jsem se přestěhovala blíž ke své dceři. Můj nový doktor mi udělal rozbor krve a nechal mě vysadit několik léků, včetně inzulinu. Od té doby, co jím Primal, zvládám cukrovku pomocí jídla a cvičení třikrát týdně.

V 87 letech se poprvé v životě cítím být krásná, jak uvnitř, tak i navenek. Lidé mi říkají, jak jsem hubeňoučká. Pořád si na to nemůžu zvyknout. Svůj Primal příběh vyprávím každému, koho potkám. Nadváha, kterou jsem měla celé ty roky, si vybrala svou daň na mém srdci, ale nikdy jsem se necítila lépe. Moje rada pro ty, kteří přemýšlí o Primal životním stylu: udělejte to. Je to jednoduché a funguje to! Jím lépe a cítím se lépe než kdykoli předtím. Jen se na mě podívejte!


Rádi byste přešli na primal životní styl hledáte podporu? Zarezervujte si nezávazný 30 minutový hovor, kde zjistíte, jak vám můžu jako kouč pomoct.

Mirek Kec
Jsem nadšený vyznavač Primal životního stylu, zapálený kuchař amatér a certifikovaný Primal Health Coach. Mým cílem je šířit informace o tomto jednoduchém a zdravém životním stylu, díky kterému můžeme předcházet a někdy i zvrátit spoustu neduhů dnešní doby jako je např. nadváha, chronická únava, cukrovka typu 2, výkyvy nálad nebo zažívací potíže.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů